12 BIEG

 • EUR 4.63
 • GBP 5.47
 • CHF 4.50

Szkolenia dla kierowców zawodowych - jakie wybrać?

Mercedes-Benz Truck Training

Jest wiele czynników sukcesu. Pokażemy Ci wszystkie. Ośrodek szkolenia dla kierowców Mercedes-Benz TruckTraining to Mercedes wśród kursów dla tych, którzy chcą prowadzić pojazdy ciężarowe jak zawodowcy.

Kto chce odnosić sukcesy w biznesie transportowym, potrzebuje techniki i wiedzy. Mercedes-Benz jako wiodący producent samochodów ciężarowych i największy organizator szkoleń dla kierowców od ponad 45 lat oferuje obie te rzeczy zgodnie z hasłem “Od profesjonalistów dla profesjonalistów".

 

Driver Training - technika pojazdu, jazda bezpieczna i ekonomiczna - szkolenie dla kierowców teoretyczne w formie wykładu.

Szkolenie zostaje przeprowadzone w formie wykładu przez specjalistę z załogi Mercedesa, który przyjeżdża do kursanta z mnóstwem wskazówek i ważnych informacji o naszych samochodach ciężarowych oraz bezpiecznej i ekonomicznej technice jazdy.

 

Główne zagadnienia

 1. Nowoczesna technika pojazdów użytkowych w praktyce.
 2. Aktualna technika bezpieczeństwa.
 3. Efektywna obsługa nowej ciężarówki.
 4. Praktyczne porady dotyczące ekonomicznego stylu jazdy.

Uczestnicy        

Kurs jest dedykowany dla kierowców ciężarówek, pracujących w transporcie dalekobieżnym, dystrybucyjnym lub w sektorze transportu budowlanego.

 

Zakres wiedzy 

Kurs ma na celu poszerzyć wiedzę na temat  bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz jej prawidłowej techniki. Organizator zastrzega, że szkolenie nie jest elementem kształcenia w rozumieniu przepisów o kwalifikacji wstępnej lub szkoleń okresowych kierowców.

 

Miejsce

Kursy są przeprowadzane w siedzibie  firmy kursanta lub siedzibie dealerów sieci sprzedaży lub serwisu Mercedes-Benz Trucks Polska Sp. z o.o. w okolicy siedziby kursanta.

 

Czas trwania     

Każde szkolenie dla kierowców trwa około 4 godziny.

 

Eco Training - niższe zużycie paliwa – szkolenie dla kierowców eco-driving w teorii i praktyce.

Szkolenie dla kierowców obejmuje:

 • 2 jazdy treningowe pokazujące, jak znacznie zmniejszyć zużycie paliwa,
 • blok teoretyczny połączony z analizą stylu jazdy, które pomogą kursantowi w zrównoważonej i długoterminowej redukcji zużycia paliwa.

Główne zagadnienia

 1. Jazda przewidująca
 2. Wpływ aerodynamiki pojazdu, opon, stylu jazdy i innych czynników na zużycie paliwa
 3. Odbycie jazdy przez każdego uczestnika na początku i na końcu szkolenia wraz z rejestracją istotnych parametrów jazdy, ich analizą i oceną
 4. Teoria, praktyczne ćwiczenie w zakresie jazdy bezpiecznej i ekonomicznej

Warunek wzięcia udziału

W kursie może wziąć każdy kierowca, która dysponuje prawem jazdy kategorii C/CE oraz ma praktyczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych.

 

Uczestnicy szkolenia dla kierwców

W kursie mogą wziąć udział kierowcy ciężarówek, pracujący w transporcie dalekobieżnym, dystrybucyjnym lub w sektorze transportu budowlanego.

 

Zakres wiedzy

Szkolenie dla kierowców ma na celu poprawę racjonalnego zachowania podczas jazdy.Organizator zastrzega, że szkolenie nie jest elementem kształcenia w rozumieniu przepisów o kwalifikacji wstępnej lub szkoleń okresowych kierowców.

 

Miejsce

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Państwa firmy lub siedzibie dealerów sieci sprzedaży lub serwisu Mercedes-Benz Trucks Polska Sp. z o.o. w  okolicy siedziby kursanta.

 

Czas trwania

Szkolenie trwa łącznie około 7 godzin, w tym 4 godziny zajęć praktycznych i 3 godziny teorii.

 

Eco Onboard Training - doskonalenie umiejętności jazdy bezpiecznej i ekonomicznej

Główne zagadnienia

 1. Przewidująca jazda.
 2. Wpływ aerodynamiki pojazdu, opon i innych czynników na zużycie paliwa.
 3. Wpływ stylu jazdy kierowcy na zużycie paliwa.
 4. Doskonalenie ekonomicznego stylu jazdy w realnych warunkach ruchu drogowego.

 

Warunek wzięcia udziału

W szkoleniu dla kierowców może wziąć udział każdy kierowca, która dysponuje prawem jazdy kategorii C/CE oraz ma praktyczne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych.

 

Uczestnicy

W szkoleniu mogą wziąć udział kierowcy ciężarówek, pracujący w transporcie dalekobieżnym i dystrybucyjnym oraz w sektorze budowlanym.

 

Zakres wiedzy

Szkolenie ma na celu poprawę racjonalnego zachowania podczas jazdy.Organizator zastrzega, że szkolenie nie jest elementem kształcenia w rozumieniu przepisów o kwalifikacji wstępnej lub szkoleń okresowych kierowców.

 

Miejsce

Szkolenie dla kierowców odbędzie się w siedzibie firmy kursanta lub siedzibie dealerów sieci sprzedaży lub serwisu Mercedes-Benz Trucks Polska Sp. z o.o. w okolicy.siedziby kursanta.

 

Czas trwania

Czas szkolenia obejmuje około 7 godzin jazdy po drogach publicznych.

 

Wybierz szkolenie dla siebie i zacznij już dziś przynosić oszczędności dla swojej firmy, ponieważ świadoma jazda pojazdem ciężarowym to realne korzyści.

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera