12 BIEG

  • EUR 4.69
  • GBP 5.25
  • CHF 4.70

Rodzinna firma Overis stawia na wydajność i najwyższą jakość

Mercedes Actros w firmie Overis

Branża logistyczna zmienia się w odpowiedzi na rosnące wymagania klientów. Chcąc im sprostać i jednocześnie zachować rentowność, warto korzystać z narzędzi udostępnianych przez dostawców pojazdów. Rozwiązania oszczędzające paliwo, bezawaryjność i atrakcyjne warunki finansowe przy zakupie efektywnie poruszają biznes firm transportowych.

 

Overis specjalizuje się w świadczeniu najwyższej jakości usług transportowych na terenie Europy. Ma nowoczesną flotę, złożoną z zestawów z naczepami podkontenerowymi i kurtynowymi, w tym typu mega, o objętości ładowni 100 m3. Posiada również uprawnienia do przewozów materiałów niebezpiecznych.

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasza flota rozrosła się ponad trzykrotnie. Prowadzone przez kolejne lata inwestycje pozwoliły na jej rozbudowę do ponad 85 pojazdów w 2018 roku, odnawianie jej, a także wzbogacenie naszej kadry o kolejnych profesjonalistów. W rezultacie nasza firma stale rozszerza zakres obsługi na trasach zagranicznych, przy jednoczesnym wykorzystywaniu 100% taboru, który zawsze jest sprawny – mówi Łukasz Łukasik, współwłaściciel Overis.

 

Spółka Overis powstała z połączenia 4 firm należących do braci: Łukasza, Patryka, Krzysztofa i Piotra, którzy wspólnie kierują przedsiębiorstwem. Czerpie więc ze zdobywanego od blisko 15 lat i skumulowanego doświadczenia wspólników.

 

Mamy około 140 kierowców i dysponujemy nowoczesnym taborem, w większości marki Mercedes-Benz. Ciągniki spełniają wyśrubowane normy emisji spalin, a średni wiek pojazdów w naszej flocie wynosi 2 lata - dodaje. Dziś Overis nie tylko ma stabilną pozycję na rynku, ale także mocne podstawy organizacyjne, od wypracowanych metod projektowania inwestycji we flotę, przez planowanie wykorzystania pojazdów, po koordynację i nadzór nad ich pracą.

 

Punktualnie i bezpiecznie– gwarancja powodzenia zlecenia

 

Prowadzimy przewozy głównie na rzecz branży automotive – mówi Patryk Łukasik. – Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, zapewniając, że powierzony nam towar dotrze bez przeszkód, na czas i prosto do celu – dodaje.

 

Dostawy just-in-time są w motoryzacji absolutnym standardem. Tym samym sprawna organizacja przewozów i punktualność dostaw mają kluczowe znaczenie dla klientów. Overis systematycznie doskonali metody działania, aby perfekcyjnie realizować zlecenia. Bezpieczeństwo transportu jest zagwarantowane przez monitoring zestawów przy użyciu GPS. Klienci firmy Overis cenią sobie możliwość zlokalizowania ładunku w każdej chwili. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług transportowych są certyfikaty ISO.

 

Nasz doświadczony zespół, nowoczesna flota i efektywne zarządzanie nią pozwalają na zapewnienie najlepszej obsługi. Stawiamy satysfakcję klienta zawsze na pierwszym miejscu, co potwierdzają liczne referencje. Obecnie nasze zestawy pokonują około 12 milionów kilometrów rocznie – podsumowuje Patryk Łukasik.

Wybór pojazdu: czynniki decydujące o opłacalności biznesu

 

Przy wyborze pojazdów kierujemy się trzema czynnikami, które przesądzają o efektywności biznesu logistycznego. To niskie zużycie paliwa, bezawaryjność i oczywiście cena nabycia pojazdów. Porównaliśmy różne marki i wśród nich Mercedes-Benz okazał się najbardziej oszczędny pod względem wszystkich tych czynników – stwierdza Łukasz Łukasik.

Overis współpracuje na stałe z Mercedes-Benz Trucks Retial Polska z oddziałem w Siedlcach. Tutaj dokonuje zakupu ciągników, przeprowadza przeglądy i naprawy. Korzysta również z oferty finansowania zakupu pojazdów. - Serwis Mercedes-Benz Trucks Retail Polska jest jednym z najlepszych pod względem podejścia do klienta oraz kompleksowości i jakości obsługi posprzedażnej. Jest otwarty na nasze potrzeby – zaznacza Patryk Łukasik.

 

Największy wpływ na poziom opłacalności biznesu mają: zakup paliwa, które stanowi 30-40% kosztów biznesu, na drugim miejscu kierowca i kolejno serwis. Współpraca z koncernem Daimler i firmą Mercedes-Benz Trucks Retail Polska pozwala nam zredukować nakłady na paliwo i serwis – mówi Łukasz Łukasik.

 

Środki, które oszczędzamy na eksploatacji podnoszą naszą rentowność i pozwalają na szybszą spłatę kredytu inwestycyjnego. Wybieramy kredyt, ponieważ po trzech latach nie musimy przerejestrowywać pojazdów i czytników, co miałoby miejsce przy leasingu. Chcemy być od początku do końca właścicielem pojazdu. Używane ciągniki po zakończeniu naszego standardowego okresu eksploatacji odsprzedajemy we własnym zakresie – dodaje.

 

Dzięki prowadzonej od wielu lat współpracy, Overis może wykorzystywać cały potencjał swojej floty. Niezawodne i oszczędne pojazdy są atutem firmy - pozwalają skoncentrować się na obsłudze klientów i własnej przyszłości.

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera