12 BIEG

  • EUR 4.80
  • GBP 5.53
  • CHF 4.92

Monitoring i kontrola spalania paliwa. Optymalizacja kosztów

FleetBoard. Monitoring i kontrola spalania paliwa.

Paliwo stanowi około 35-40% ToC (całkowitego kosztu posiadania) samochodu ciężarowego. Roczne wydatki na paliwo mogą sięgać setek tysięcy złotych. Jak nimi zarządzać? Jak optymalizować koszty?


Koszty w firmie transportowej. Ile kosztuje paliwo?


Czy wiesz, ile pali ciężarówka? Przeciętny pojazd używany w firmach transportowych pokonuje średnio 120 tysięcy kilometrów rocznie. Wówczas przy spalaniu na poziomie 30 litrów na 100 km roczny koszt paliwa wynosi 270 000 zł. W obliczu tak wysokich wydatków oszczędności rzędu kilku procent mogą przynieść znaczną ulgę dla portfela przedsiębiorcy.


Jak optymalizować koszty paliwa w firmie transportowej?


Monitorowanie pracy pojazdu i częstotliwości tankowania pozwala identyfikować ewentualne przepały i zapobiegać ich występowaniu. Rynek oferuje wiele systemów umożliwiających skuteczną optymalizację. W portfolio Mercedes-Benz znajdziemy cyfrowe usługi, które sprostają wyzwaniom każdej firmy transportowej. Fleetboard jest jednym z tych rozwiązań z zakresu łączności sieciowej, który zapewni najwyższą efektywność floty. W obniżaniu kosztów spalania pomaga także implementacja ekonomicznego stylu jazdy, regularne serwisowanie pojazdów oraz wyznaczanie optymalnych tras.

 

 

źródło: https://roadstars.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/magazine/transport/03-2017/fleetboard-telematics-was-yesterday-today-is-connectivity.html

 

 

 Większa wydajność dzięki rozwiązaniom cyfrowym.


Korzystając z oferowanego przez Fleetboard know-how w zakresie komunikacji sieciowej, właściciel firmy transportowych zyskuje zoptymalizowane zużycie paliwa, niższe koszty przeglądów, mniejsze ryzyko wypadku i możliwość uniknięcia kar! Jak to działa? Dane odbierane w czasie rzeczywistym umożliwiają stałą kontrolą nad pojazdami, co dzięki inteligentnej komunikacji sieciowej między kierowcą, flotą i zleceniem zwiększa wydajność floty.


Fleetboard stał się jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań dla branży transportowej i logistycznej na świecie. Od założenia spółkicórki koncernu Daimler w 2000 roku, ponad 7 tysięcy klientów usieciowiło ok. 220 tysięcy pojazdów poprzez Fleetboard. 

źródło: https://roadstars.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/magazine/transport/03-2017/fleetboard-telematics-was-yesterday-today-is-connectivity.html


Zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa

 

Kontrola spalania pozwala dostrzec wszelkie nieścisłości w zużyciu paliwa. Umożliwia ona także wykrycie kradzieży płynu. Co prawda procedery tego typu zdarzają się coraz rzadziej, lecz wciąż występują. Monitoring technicznej sprawności pojazdu


Wiele usterek prowadzi do większego spalania. Aby zapobiec wysokiemu zużyciu paliwa, należy zadbać o prawidłowy stan techniczny pojazdu. Warto zwrócić szczególną uwagę na elementy takie jak hamulce, ciśnienie w oponach, zbieżność kół, świecie zapłonowe i wtryskiwacze.

 

 

źródło: https://roadstars.mercedes-benz-trucks.com/pl_PL/magazine/transport/03-2017/fleetboard-telematics-was-yesterday-today-is-connectivity.html

Jak kontrolować zużycie paliwa?


W celu uzyskiwania dokładnych danych w czasie rzeczywistym należy skorzystać z nowoczesnych systemów. Obecne rozwiązania korzystają z sond paliwowych, które stale monitorują spalanie ciężarówki. Pojazdy wyposaża się również w odbiorniki GPS, dzięki którym możliwe jest odczytywanie parametrów ruchu. Analizą i prezentacją danych zajmują się z kolei odpowiednie programy. Rynek oferuje jednak wiele innych rozwiązań umożliwiających oszczędzanie paliwa. Hydraulic Auxiliary Drive, aerodynamiczny design, dopracowane podzespoły i paliwooszczędne silniki to tylko kilka przykładów innowacji stworzonych przez firmę Mercedes-Benz. Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach transportowych przeczytasz na stronie internetowej Mercedes-Benz Truck Retail.

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera