12 BIEG

  • EUR 4.68
  • GBP 5.44
  • CHF 4.77

Serwis ciężarowy Mercedes-Benz Trucks Retail Polska gwarancją sukcesu

Serwis Mercedes-Benz Trucks Retail Polska

Pojazdy mechaniczne – jak każde inne urządzenia – ulegają awarii. W przypadku prywatnych aut stanowi to sporą niedogodność, ale prawdziwe problemy zaczynają się wówczas, gdy psuje się auto, będąc podstawą transportowego przedsiębiorstwa. Każdy właściciel firmy transportowej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa w jego działalności dobry, szybki i profesjonalny serwis, który potrafi skutecznie zareagować w sytuacji kryzysowej. Czym jednak powinien się on charakteryzować i gdzie go szukać?

 

Przestoje w działalności każdej firmy transportowej stanowią realny problem. W przypadku firm, gdzie samochody ciężarowe są podstawowym elementem całego biznesu, przestoje – mniejsze czy większe – często wiążą się z niedogodnościami związanymi z usługami serwisowymi. Jeśli przedsiębiorca nie może polegać na swojej firmie serwisowej w przypadku awarii części jego floty transportowej – nie może spać spokojnie, gdyż kłopoty prędzej czy później się pojawią. Sztuka polega na tym, aby strategiczne decyzje podejmować z odpowiednim przygotowaniem i myślą o przyszłości. Na przykład wybierając markę samochodu (czy to przy zakupie, czy leasingu), która gwarantuje dobry serwis samochodów ciężarowych. 

 

Polska na szczycie towarowego imperium drogowego

Dlaczego kwestia wyboru odpowiedniej marki auta jest kluczowa w Polsce? Z bardzo prostej przyczyny. Polska jest krajem, gdzie serwisy ciężarowe mają spore pole do popisu. Wynika to z faktu, że na tle pozostałych krajów europejskich liczba ciężarówek zarejestrowanych nad Wisłą jest rzeczywiście imponująca. A to pociąga za sobą dużo pracy. Jak zaznacza Adam Woźniak na łamach „Rzeczpospolitej”:
– W towarowym transporcie drogowym Polska w Europie nie ma sobie równych. I choć liczba firm uprawnionych do międzynarodowych przewozów towarów wyższa jest w Niemczech, a samochodów ciężarowych z zezwoleniami na międzynarodowy transport jest więcej i w Niemczech i we Francji (dane Komisji Europejskiej z 2016 r.), to w łącznej wielkości przewiezionych ładunków polskie przedsiębiorstwa są niekwestionowanym liderem.

 

Polskie firmy transportowe w Europie

Polskie firmy transportowe są oczywiście obecne nie tylko na rodzimych drogach. Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku niemal zdominowaliśmy europejskie drogi, co widoczne jest w statystykach publikowanych chociażby przez unijne instytucje. Niemała obecność na rynku polskich firm transportowych nieraz staje się zresztą przedmiotem zatargu, jak na przykład debaty o pracownikach delegowanych, która w ostatnich czasie toczy się na forum unijnym.


– Statystyki mówią, że w Polsce mamy najwięcej zarejestrowanych tirów, czyli ciężarówek powyżej 3,5 tony, w całej Unii Europejskiej. Jesteśmy pod tym względem potęgą z powodu położenia geograficznego – właśnie u nas przecinają się szlaki wschód-zachód i północ-południe. Inny czynnik to szybko rozwijający się w Polsce biznes transportowo-drogowy, co spowodowane jest uwiądem połączeń kolejowych. I wreszcie trzecia przyczyna – nasza pracowitość i kreatywność w biznesie. Dlatego liczba zarejestrowanych w Polsce ciężarówek przekroczyła 3 mln – dla porównania samochodów osobowych z rejestracją PL mamy od 15 do 20 mln – pisał w „Przeglądzie” Bronisław Tumiłowicz.

 

Serwis Mercedes-Benz – gwarancja profesjonalizmu i szybkości

Szukając przykładów dobrego serwisu samochodów ciężarowych, uwagę przykuwa między innymi oferta Mercedes-Benz Trucks Retail Polska. Nie tylko ze względu na zalety związane z oferowanymi usługami serwisowymi, ale również z uwagi na to, że po polskich drogach jeździ niemała ilość maszyn spod gwiazdy Mercedes-Benz. Dość wspomnieć, że już pod koniec poprzedniej dekady samochody ciężarowe Mercedes-Benz w kategorii pojazdów od 3,5 t do 12 t dopuszczalnej masy całkowitej (dmc), rejestrowanych po raz pierwszy w Polsce w 2008 roku, były na pierwszym miejscu z wynikiem ponad 33 procent. Równie dobre wyniki Mercedes-Benz Trucks miał w kategoriach zarówno poniżej 3,5 t dmc, jak i powyżej 12 t dmc – wynika z artykułu „Stan i rozwój parku ciężarowego w Polsce z uwzględnieniem struktury pojazdów według marek i wieku”.


Co jednak Mercedes-Benz Trucks Retail Polska ma do zaoferowania w zakresie serwisu samochodów ciężarowych? Znajdziemy tu przede wszystkim bardzo poważne potraktowanie kwestii serwisu ciężarówek – jako nieodłącznego elementu prawidłowo funkcjonującego biznesu transportowego. Przegląd pojazdów, wymiana i naprawa podzespołów oraz sprzedaż usług serwisowych, a do tego obecność wysoko wykwalifikowanej kadry mówią same za siebie.


W serwisie w Siedlcach znajdują się 4 stanowiska, 8 w Będzinie a aż 12 w serwisie w Emilianowie pod Warszawą. Co więcej, w obiekcie Mercedes-Benz Trucks Warszawa znajdziemy najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki – jedyny w Polsce pięciokolumnowy podnośnik, którym można podnieść cały załadowany zestaw. W serwisie wykonają standardowy przegląd czy wymianę części, ale pomogą także w trudniejszych sytuacjach, wymagających naprawy podzespołów oraz sprowadzą części na specjalne zamówienie. Wśród szczególnie zwracających uwagę usług serwisowych są:

 

  • Fleet Check – sprawdzenie floty bezpośrednio u klienta w jego lokalizacji, usunięcie drobnych usterek (np. przepalonej żarówki), uzyskanie pełnych informacji o stanie technicznym oraz przedstawienie oferty na usunięcie poważnych usterek.

 

  • Economy Line – oryginalne części odbudowane fabrycznie w bardzo atrakcyjnych cenach. Obecnie posiadamy ponad 10 000 pozycji, w tym filtry DF, sprzęgła, agregaty (silniki, short i long blocki, zestawy naprawcze silników itp.).

 

  • Trucks Parts – linia zamiennych części przeznaczona dla starszych ciężarówek. Posiadamy części przeglądowe, eksploatacyjne oraz kolizyjne dla modeli Actros, Axor i Atego.

 

  • Mercedes_Benz Trucks Uptime + naczepy – system inteligentnej komunikacji sieciowej między firmą klienta, pojazdem i naszym serwisem umożliwia kompleksowe planowanie wizyt w warsztacie i pełną dyspozycyjność ciężarówki. W 2019 roku została rozszerzona o modele Atego (Q1/19), Nowy Actros/Arocs (H2/19).

 

Rekordowa sprzedaż potwierdzeniem jakości

Szukając potwierdzenia tego, że Mercedes-Benz Trucks Retail Polska należy do najlepszych serwisantów, wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedażowe firmy za ostatnie kilka lat. W branży funkcjonuje powiedzenie, że pierwszy samochód sprzedaje doradca, zaś kolejny już serwis. Choć naturalnie w statystykach nie znajdziemy tak szczegółowych informacji, co i w jakim stopniu wpłynęło na wyniki, ale jedno jest pewne: dobry, szybki i profesjonalny serwis ciężarówek, w połączeniu z gęstą siecią serwisowych placówek, na pewno marce nie zaszkodził.
Na miejscu, w sieci, od ręki


Na podstawie powyższych informacji, można odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czym charakteryzuje się dobry serwis samochodów ciężarowych? Przede wszystkim dostępnością zawsze wtedy, kiedy go potrzebujemy. Dla firm transportowych nie ma nic ważniejszego niż kompletna, sprawna, gotowa do działania flota samochodów. Dobry serwis to ponadto wykwalifikowana kadra ekspertów, znających się na swojej pracy, ale także odpowiednio wyposażone sklepy z częściami (dostarczanymi bez przeszkód i opóźnień w różne miejsca kraju, zamawianymi przez właściwie funkcjonujące sklepy internetowe), które na bieżąco współpracują z serwisem ciężarówek. Szybki, nieopóźniany brakiem części serwis – to istotny element tego, czego od tego rodzaju usług wymagają przedsiębiorcy.

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera