12 BIEG

  • EUR 4.68
  • GBP 5.44
  • CHF 4.77

Gama ciężarówek, finansowanie i serwis w jednym.

Grzegorz Radomyski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Ciężarowych w Mercedes-Benz Trucks Retail Polska

Pojazdy do transportu międzynarodowego, dystrybucji na duże odległości lub na plac budowy – nikt nie rozumie złożoności biznesu logistycznego tak, jak Mercedes-Benz Trucks Retail Polska. W oddziałach w Emilianowie, Będzinie i Siedlcach klienci mogą znaleźć nie tylko szeroką gamę pojazdów ciężarowych i niezawodną obsługę serwisową, ale także usługi finansowe szyte na miarę potrzeb firm opartych na flocie. Zakup niemal co 4 ciężarówki w Mercedes-Benz Trucks Warszawa jest realizowany we współpracy z grupą Mercedes-Benz Financial Services, w skład której wchodzą spółki: Mercedes-Benz Leasing Polska i Mercedes-Benz Ubezpieczenia.

 

– W Mercedes-Benz Trucks Retail Polska zapewniamy klientom wsparcie w całym procesie inwestycji, począwszy od sporządzenia specyfikacji i wyboru pojazdu, po doradztwo przy planowaniu finansowania zakupu – mówi Grzegorz Radomyski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Ciężarowych w Mercedes-Benz Trucks Retail Polska. W oddziałach firmy w Emilianowie, Będzinie i Siedlcach dostępne są usługi Mercedes-Benz Financial Services, które zapewniają nabywcom bogatą i dopasowaną do ich potrzeb ofertę usług finansowych i ubezpieczeniowych.

 

Przynależność Mercedes-Benz Financial Services do Grupy Daimler to gwarancja głębokiego rozumienia potrzeb użytkowników pojazdów ciężarowych, w szczególności firm transportowych i dystrybucyjnych. Dzięki niemu Mercedes-Benz Trucks Retail Polska wspiera swoich klientów w elastycznym dopasowaniu usług finansowych i ubezpieczeniowych do ich oczekiwań. – Klient może dobrać najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie finansowe: w celu uzyskania oczekiwanej optymalizacji podatkowej, zapewnienia odpowiedniej struktury bilansowej firmy czy kalkulacji całkowitego kosztu użytkowania pojazdu w ramach floty – dodaje Grzegorz Radomyski.

 

Wszystkie sprawy związane z finansowaniem zakupu pojazdu klient może załatwić bezpośrednio w salonach Mercedes-Benz Trucks Retail Polska – od selekcji odpowiedniego modelu finansowania, wybór jego okresu i wysokości miesięcznej raty, po zawarcie umowy.

 

Flexi Leasing – elastyczność finansowa

 

Klienci Mercedes-Benz Trucks Retail Polska mogą skorzystać z szytych na miarę rozwiązań, opartych na leasingu fabrycznym, oferowanych przez Mercedes-Benz Leasing Polska. – Są to usługi najchętniej wybierane przez przedsiębiorstwa transportowe, zwłaszcza obsługujące rynek zagraniczny – mówi Grzegorz Radomyski.

 

Oferta Flexi Leasing dostępna w warszawskich oddziałach Mercedes-Benz Trucks obejmuje leasing klasyczny z obligatoryjnym wykupem pojazdu przez Klienta na koniec okresu umowy leasingowej. Ta forma finansowania zapewnia przedsiębiorcy niski całkowity koszt transakcji oraz umożliwia dłuższy czas eksploatacji pojazdów ciężarowych we flocie po dokonaniu wykupu.

 

Oferta Flexi Leasing z opcją zwrotu pojazdu skierowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą włączyć do floty najnowszy model samochodu ciężarowego Mercedes-Benz, ale decyzję o wyborze opcji zakończenia umowy wolą pozostawić do czasu jej wygaśnięcia. Możliwe są w tym przypadku trzy warianty zakończenia umowy:

 

  • wykup pojazdu przez Klienta za kwotę odpowiadającą wartości końcowej wynikającej z umowy;
  • wydłużenie okres obowiązywania umowy lub zwrot samochodu do Mercedes-Benz Trucks Polska. Dzięki zastosowaniu gwarantowanego odkupu pojazdu, ta forma finansowania zapewnia przedsiębiorcom możliwość skorzystania z niższych rat miesięcznych niż w przypadku klasycznego leasingu.

 

Charter Way Rent- sposób na optymalizację kosztów w firmie

 

Oferta finansowania na bazie formuły najmu gwarantuje comiesięczną ratę finansową w stałej wysokości, składającą się m.in. z ubezpieczenia komunikacyjnego, podatku drogowego i kontraktu serwisowego, które składają się na całkowity koszt użytkowania pojazdu we flocie (TCO), obok m.in. kosztu paliwa oraz wynagrodzenia kierowcy. – Produkty finansowe oparte na zasadach najmu, ułatwiają szacowanie okresu eksploatacji pojazdu we flocie oraz bieżące kontrolowanie TCO, a tym samym poprawiają marżowość firmy transportowej – wyjaśnia Marcin Kerner, Sales Manager Truck and Bus w Mercedes-Benz Financial Services. Najem pozostaje poza bilansem firmy, dzięki czemu nie obciąża jej zdolności kredytowej na potrzeby dalszych inwestycji. Ponadto wartość rat najmu stanowi koszt przedsiębiorstwa, umożliwiając optymalizację podatkową w firmie – dodaje ekspert.

 

Pożyczka – inwestycja we własny tabor

 

Dla przedsiębiorców, którzy planują nabycie samochodów ciężarowych na własność, firma Mercedes-Benz Financial Services przygotowała ofertę pożyczki, która jest dostępna także przy zakupie pojazdów w Mercedes-Benz Trucks Retail Polska. Spłata ceny zakupu ciężarówki następuje przy stałej lub zmiennej stopie procentowej, bez kosztów dodatkowych czy ograniczenia liczby kilometrów przejechanych ciężarówką w okresie obowiązywania umowy, które ma zastosowanie w przypadku umów leasingowych z odkupem gwarantowanym, bądź umów Charter Way Rent. – Wśród naszych klientów z rozwiązań finansowania zakupu w pożyczce najczęściej korzystają przedsiębiorcy z branży produkcyjnej, którzy do transportu wytworzonych towarów chcą używać własnego taboru pojazdów ciężarowych – mówi Grzegorz Radomyski.

 

Portfel kilku różnych produktów finansowych umożliwia przedsiębiorcom wybór formy finansowania zakupu pojazdu ciężarowego Mercedes-Benz stosownie do indywidualnych potrzeb jego biznesu. W przypadku pożyczki możliwa jest spłata rat kapitałowo-odsetkowych w równej wysokości, bez konieczności zapłaty wartości końcowej, co wpływa na szybszy proces amortyzacji pojazdu. Z kolei ograniczenie miesięcznego kosztu finansowania ciężarówki do minimum umożliwia pożyczka z "ratą balonową", opłacaną z chwilą zakończenia umowy. – W przypadku biznesów sezonowych możemy także zaproponować Klientom zmienną wysokość rat pożyczki, dostosowaną do większej intensywności pracy pojazdu w poszczególnych okresach w roku – mówi Marcin Kerner z Mercedes-Benz Financial Services.

 

Samochód ciężarowy: ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach

 

– Samochody ciężarowe Mercedes-Benz na tle innych marek słyną z oszczędności zużycia paliwa, a także niezawodności i bezpieczeństwa. Zawdzięczają to całej filozofii marki, na którą składa się konstrukcja pojazdu, najnowsze rozwiązania wspierające pracę kierowcy oraz obsługa serwisowa – mówi Grzegorz Radomyski.

 

Autorski tempomat topograficzny PPC – Predictive Powertrain Control w oparciu o mapy drogowe 3D oraz sygnały GPS pomaga w dostosowaniu stylu jazdy do ukształtowania terenu, co zapewnia nie tylko ekonomiczną, ale też bezpieczną jazdę.  Z kolei pakiet innowacyjnych rozwiązań służących do monitoringu stanu pojazdu, takich jak system telematyczny FleetBoard i komunikacja sieciowa Uptime, gwarantuje bezawaryjność przez całą zaplanowaną trasę. – To wszystko sprawia, że samochody ciężarowe Mercedes-Benz cechuje niska szkodowość i w rezultacie możemy oferować naszym Klientom atrakcyjne stawki ubezpieczeń – wyjaśnia Marcin Kerner.

 

W oddziałach Mercedes-Benz Trucks Retail Polska dostępna jest oferta pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, NNW, ZK oraz Truck Assistance, obowiązujących na terenie Europy oraz Rosji. Miesięczny system płatności składki ubezpieczeniowej może być wliczony w raty leasingowe lub raty pożyczki, na stałych warunkach przez cały okres finansowania zakupu pojazdu. – Nasza oferta obejmuje także ochronę aktywów GAP. W ten sposób zabezpieczamy Klientów korzystających z leasingu lub pożyczki przed utratą części środków w przypadku kradzieży, lub szkody całkowitej – dodaje ekspert.

 

Mercedes-Benz Trucks Retail Polska – kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie

 

Mercedes-Benz Trucks Retail Polska oferuje sprzedaż kompletnej gamy samochodów ciężarowych spod znaku gwiazdy: od lekkiego Atego, do wszystkich odmian ciągników siodłowych i podwozi Actros i Arocs, łącznie z pojazdami specjalistycznymi. Zespół konsultantów w oddziałach firmy w Emilianowie, Będzinie i Siedlcach, obok wsparcia w doborze optymalnej specyfikacji pojazdów do indywidualnych potrzeb biznesów opartych na flocie, zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie usług finansowania zakupu pojazdów.

 

Dzięki imponującemu zapleczu, obejmującemu w warsztatach w Emilianowie, Będzinie i Siedlcach łącznie 24 stanowiska naprawcze, magazynom części z dostawami cztery razy w ciągu dnia i dyżurnemu Serwisowi 24h, wspiera biznesy oparte na flocie. Oddziały Mercedes-Benz Trucks Retail Polska zapewniają nie tylko sprawną obsługę pozakupową, ale także monitoring efektywności pracy ciężarówek zakupionych w firmie.

 

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera