12 BIEG

  • EUR 4.80
  • GBP 5.53
  • CHF 4.92

FUSO Canter - zwrotny, niezawodny, praktyczny

FUSO Canter

Zwrotny, niezawodny, praktyczny – tak ocenia FUSO Cantera Rafał Kołodziej, właściciel firmy PPHU Rafko, działającej na terenie powiatu częstochowskiego

 

Czym zajmuje się Pana firma?

Nasza podstawowa działalność opiera się na transporcie towarów sypkich, m.in. opału, ale nie tylko. Prowadzimy ją już od 18 lat i obecnie posiadamy pięć pojazdów, w tym trzy FUSO Canter z zabudową wywrotki – dwa najnowsze właśnie odebraliśmy w Mercedes-Benz Sosnowiec w Będzinie.

 

Dlaczego zdecydował się Pan na ten model?

Mieliśmy bardzo pozytywne doświadczenia z pierwszym egzemplarzem, który kupiliśmy testowo w 2018 roku. Obecnie ma on na liczniku już ponad 100 tys. km i na razie jest całkowicie bezawaryjny – oczywiście nie licząc normalnego serwisu eksploatacyjnego, wymiany oleju, klocków itp. Jeśli się dba o ten samochód, jest niezawodny.

 

A jakie cechy tej lekkiej ciężarówki najbardziej przydają się Panu w codziennej pracy?

Rzeczywiście jest lekka – to pojazd do 3,5 tony – i niewielka. Mamy dwa modele z silnikiem o mocy 130 KM i 150 KM. Ten mniejszy ma kabinę o szerokości zaledwie 170 cm. To sprawia, że możemy nim bez problemu wjechać na ciasne podwórka, a często do takich klientów właśnie wozimy towar. Przykładowo, jeśli ktoś ma już zagospodarowaną posesję, posadzoną zieleń, to trudno byłoby tam wjechać większym pojazdem tak, żeby nic nie zniszczyć. A jednocześnie towar powinien czasem być dowieziony dokładnie we wskazane miejsce. FUSO świetnie się do tego nadaje. Dodatkowo wśród innych pojazdów o podobnych parametrach ma najlepszy, czyli najmniejszy, promień skrętu, co z kolei ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, podwórkach, alejkach itp.

 

Jak duże przebiegi robią Pana samochody?

Dziennie to wygląda różnie – czasem 50, a czasem 300 km. To zależy od klienta i od towaru, jesteśmy elastyczni. Ważne, że dla Fuso nie stanowi to różnicy – rocznie te pojazdy przejeżdżają ok. 30-40 tys. km.

 

A jak ocenia Pan współpracę z dealerem?

Jestem bardzo zadowolony – mamy rzetelnego opiekuna handlowego i nawet dziś, kiedy są duże opóźnienia w dostawach samochodów, wszystko odbywa się terminowo, zgodnie z ustaleniami. To ważne, bo te samochody są przeznaczone do pracy, więc przestoje na pewno nie byłyby korzystne. Dlatego też, ze względu na jakość i komfort użytkowania samych samochodów, mamy zamiar rozwijać naszą współpracę.

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera