12 BIEG

  • EUR 4.80
  • GBP 5.53
  • CHF 4.92

Dwie strony medalu. Actros Black Liner i White Liner z 2010 roku

Actros Limited Edition

Tak różne, a jednocześnie tak podobne: Black Liner i White Liner to wymarzone miejsca pracy z 2010 roku.

Biel diamentowa i czerń obsydianu – tam, gdzie zastosowano lakier z myślą o kontrastach, łączy on zamiłowanie do jakości i ekspresyjności: Actros White Liner i Actros Black Liner to magnesy przyciągające publiczność Mercedes‑Benz na targach IAA Nutzfahrzeuge 2010. Różnią się zasadniczo wyglądem zewnętrznym, ale w obu przypadkach oznaczają dążenie do ekskluzywności. W modelu Black Liner lusterka są chromowane, natomiast w modelu White Liner są one polakierowane na biało, stopnie wejściowe ze stali nierdzewnej w modelu Black Liner są w modelu White Liner wykończone w kolorze czarnym, chromowane nakładki reflektorów modelu Black Liner są w modelu White Liner wykonane w kolorze czarnym. Charakterystyczny wygląd obu ciężarówek podkreślają światła dzienne LED, światła pozycyjne LED i klaksony pneumatyczne.

 

500 razy Limited Edition: Black Liner i White Liner pokazują w 2010 roku, jak wygląda wymarzone miejsce pracy.

Luksusowe powitanie w miejscu pracy: we wnętrzu dominuje skóra w ciepłym odcieniu brązu. Klimatyzowane fotele, lusterka w drzwiach ze stebnowaniem, kierownica, podłokietniki – skóra zapewnia wszędzie ekskluzywne wrażenia dotykowe. Deska rozdzielcza i dysze wentylacyjne w imitacji drewna korzeniowego tworzą piękne połączenie z resztą wnętrza.

 

Zarówno Black Liner, jak i White Liner w znacznym stopniu odciążają kierowcę, ponieważ na pokładzie znajduje się automatyczna klimatyzacja, a także elektryczny dach przesuwny, elektryczne rolety na przedniej szybie, oświetlenie ambient i lodówka turystyczna.

 

Elektroniczni pomocnicy.

Do bogatego wyposażenia zaliczają się także Active Brake Assist 2, asystent utrzymania pasa ruchu Telligent, system stabilizujący jazdę Telligent i poduszka powietrzna kierowcy. Opcjonalnie dostępne są także retarder i system automatycznego utrzymywania odległości. Liczba sztuk jest tak samo ekskluzywna jak wyposażenie: edycja specjalna jest ograniczona do 500 pojazdów.

 

Sześć pojazdów z tej serii jest eksploatowanych na przykład przez firmę Spedition Schröder w Ebernhahn: Prezes Joachim Altmann zamówił trzy sztuki White Liner i trzy sztuki Black Liner: „Kiedy spojrzymy na kolor modelu White Liner, od razu widać, że to wyjątkowy samochód ciężarowy. Nie jest on po prostu biały, ale ma lakier, który jest stosowany zazwyczaj tylko w samochodach osobowych klasy wyższej. Decydującym czynnikiem było jednak uhonorowanie naszych kierowców i pokazanie im naszego uznania za pomocą tej edycji pojazdów.” Cztery ciężarówki trafiły do doświadczonych, zasłużonych kierowców, dwie do młodych kolegów, którzy właśnie ukończyli edukację. W ten sposób chcieliśmy okazać szacunek grupie zawodowej i wesprzeć młode kadry.

 

 

Udostępnij:

Zapisz się do naszego newslettera